Mazury dla Diabetyków

Mazury dla Diabetyków

Mazury dla Diabetyków to program nowoczesnej terapii cukrzycy z zastosowaniem metod neurolingwistycznego programowania, praktycznej psychologii, motywacji i perswazji połączona z aktywnością ruchową wspartą działaniami hortiterapeutycznymi oraz nowoczesną dietą.

W ramach projektu prowadzimy działania, które służą stymulowaniu aktywności w kierunku podnoszenia świadomości o cukrzycy, stwarzające możliwości aktywnego trybu życia, przezwyciężania osamotnienia z powodu złego stanu zdrowia.

Zdrowy styl życia, jaki projekt propaguje program, przyczynia się do lepszej jakości dnia codziennego społeczności lokalnych. Brak wiedzy na temat zagrożeń chorobami cywilizacyjnymi m.in. cukrzycą powoduje obniżenie zdolności do samorozwoju.

Zaobserwowaliśmy potrzebę szkolenia z zakresu komunikacji z osobami dotkniętymi cukrzycą, edukacji dietetycznej w celu przełamania barier i onieśmielenia chorych. Podstawowe założenie treningu to sprawdzona medycznie zasada, że podstawowym sposobem terapii cukrzycy jest aktywność oraz dieta, połączona z kontrolą wagi ciała oraz innych parametrów organizmu.

Warmia i Mazury są idealnym miejscem do prowadzenia tego typu zajęć ze względu na powszechność zielonych obszarów pozwalających na rekreację ruchową, hortiterapię, które wpływają na poprawę stanu psychicznego i fizycznego uczestników. Dodatkowy walor kryje się w bogactwie kulinarnym naszego regionu umożliwiającym praktykowanie zdrowej diety za pomocą przygotowywania typowych dań Warmii i Mazur.

Istotnym elementem treningu jest uzdrawiający kontakt z naturą realizowany poprzez zajęcia hortiterapeutyczne. Wspomniany kontakt z naturą stanowi istotne novum w leczeniu cukrzycy. Dodatkowym elementem treningu (realizowanym w zależności od potrzeb) jest promocja i nauka zdrowego trybu życia, jako forma profilaktyki cukrzycy.

___________________________________________________________________________________

Cena: do uzgodnienia (średnio 500-600 zł)

Gwarancja: poprawa stanu psychofizycznego uczestnika terapii, poszerzenie wiedzy na temat jak żyć z cukrzycą i mieć się na prawdę dobrze

Zasięg: Mrągowo - Mazury - Warmia

Termin: Zajęcia trwają od kilku godzin do 2 dni - do uzgodnienia

Program prowadzony jest w oparciu o współpracę ze specjalistami:

dr Katarzyna Kowalcze – dietoreapeuta UPH Siedlce

dr Krzysztof Mika – NZOZ Medina

Towarzyszy nam czasopismo DIABETYK

Jak zamówić: Zapraszam, Zofia Wojciechowska

tel: 518 921 104 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.