Zielona Akademia - Instytut Hortiterapii w Mrągowie

Zielone warsztaty hortiterapii w Zielonej Akademii to spotkania dla całej rodziny realizowane w obszarze czterech pokoleń.

Program Zielona Akademia to eko-innowacyjny produkt turystyczny w regionie, służący turystyce, podnoszący atrakcyjność oferty turystycznej gospodarstw agorturystcznych, dotyczący kreacji czasu wolnego, pakietu turystycznego zarówno dla mieszkańców jak i przybywających na Mazury turystów.

Warsztaty Hortiterapii - Umożliwiają wyrażanie własnych emocji i poznawanie samych siebie. Pozwalają rozwijać pasje i umiejętności manualne każdego uczestnika warsztatów. Zajęcia odbywają się w naszej pracowni, bądź w innym wyznaczonym miejscu (szkoła, przedszkole, dom kultury, ośrodek terapii zajęciowej, itp.)

Uczestnicy Zielonej Akademii mają szansę podnieść swoje kwalifikacje, zobaczyć rośliny, dotknąć, a niektórych nawet posmakować! Nauczyć się nimi opiekować. Dodatkowo uczą się jak prowadzić własny ogródek – w przygotowane doniczki sadzą rośliny, opiekują się nimi, patrzą jak się zmieniają i rosną.

Na zajęciach z grupami dzieci, młodzieży a także w Zielonej Akademii z grupami senioralnymi uczymy się zielonego recyklingu, używając różnych technik komunikacji m.in. QR kodów z zastosowaniem Internetu. Warsztaty wzbogacone są o formę dziennikarską, nagrywanie audycji i wspólną prezentacją slajdów, poprzedzone wykładem, czasem mają także formę seminarium. Dla najmłodszych dzieci prowadzimy pogadankę o określonej tematyce nawiązującej do specyfiki zajęć oraz dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Nasza usługa ZIELONA AKADEMIA© w 2015 roku została wyróżniona certyfikatem PRODUKT WARMIA MAZURY

___________________________________________________________________________________

Sposób wykonania: Zajęcia hortiterapeutyczne prowadzone są zarówno w przestrzeniach otwartych, półotwartych jak i również w pomieszczeniach zamkniętych. W ośrodkach, szpitalach, przedszkolach etc.

Gwarancja: Prowadzący hortiterapeuta opiekuje się uczestnikami w trakcie terapii, zapewnia bezpieczeństwo

Zasięg: Mrągowo - Mazury - Cała Polska

Termin wykonania: Zajęcia mogą trwać od kilku godzin do 2 dni

Cena: 50 zł / 25 zł dziecko

Jak zamówić:

Zapisz się już teraz i weź udział w letniej edycji:

kalendarz warsztatów Zielonej Akademii

Zapraszam, Zofia Wojciechowska

tel: 518 921 104 | em-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.