Logo

Nie daliśmy się odciąć od korzeni

Odebrany z Wydawnictwa i do kupienia album
LUBOML I OKOLICE NA WOŁYNIU W STAREJ FOTOGRAFII - 444 str. 1500 fotografii z historycznymi opisami POLECAM Z DED I AUTOGRAFEM/ POCZTĄ
proszę pisać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie daliśmy się odciąć od korzeni - stalinowskiej historii, zakłamanym komunistom, niedbałemu o dziedzictwo Kresów kościołowi - bądźcie mocni !
Luboml i okolice na Wołyniu w starej fotografii

Przewodnik do Trylogii Wołyńskiej
Bestialstwo UPA pod Lubomlem na Wołyniu
Z radością informujemy, że Album nad którym pracowaliśmy pół roku, kompletując stare fotografia z Wołynia i okolic- ostatecznie wybraliśmy około 1500, szczególnie ważnych i znaczących. Między innymi działy w których umieściliśmy fotografie wraz z opisami. Oto ich prezentacja tytułowa:

Wstęp
1. Krajobrazy Wołynia
2. Kościoły zachowane i utracone
3. Rody
4. Luboml, Rymacze i Jagodzin
5. Maciejów Niepokalanki
6. Siostry Terezjanki z Maszowa
7. Służba ojczyźnie
8. Osada wojskowa Horodno
9. Duchowni
10. Włodzimierz
11. Sylwetki Ludzi
12. Stroje Ludowe i etnografia
13. Fotografie ślubne z Wołynia
14. Wydarzenia
15. Okolice Wołynia
16. Pisarze i Poeci
17. Pamiątki Niezwykłe
18. Obrazki
19. Czasopisma
20. Dokumenty
21. Mapy
22. Toboły, Czerwiszcze i Grzywa na Polesiu
23. Cerkwie Unickie i Prawosławne
24. Ludobójstwo
25. Ostrówki i Wola Ostrowiecka
26. Współczesne Fotografie
27. Stare Pocztówki

Posłowie
Czas, kiedy Album trafi do Państwa rąk  wydłuża się do końca stycznia 2021 roku.  Świąteczne oczekiwanie będzie okazją do nawiązania wspólnych kontaktów, dalszych poszukiwań fotografii i dokumentów- bowiem historia nie kończy się i nie da się w całości zamknąć do żadnego dzieła. Zawsze coś jeszcze pozostanie niedopowiedziane, niezauważone lub odnalezione dzień później. To już praca, być może kolejnym pisarzom, twórcom i historykom. Spełnia się wołyńskie przysłowie „Cierpliwy i kamień ugotuje”. Nasza cierpliwość trwała ponad 80 lat (cztery pokolenia odeszły i cztery się urodziły) a pamięć o Wołyniu w naszych sercach jest wciąż żywa. Znaczy to, że nikt i nic, nie jest w stanie wydziedziczyć Wołynian z ich „Ojcowizny- wielowiekowej, naszej, polskiej”.
Za to wszystkim którzy dotknęli tajemnic wspólnego dzieła, najserdeczniej dziękujemy.

Ps.
O ukazaniu się drukiem Albumu poinformujemy z radością wskazując o możliwościach zakupu, zamówień, przesyłek.
Załączamy wybrane dwie kartki z Albumu, składając tym samym podziękowanie Pani Elizie Wójtowicz z d. Wawrzyszak- naszej szczególnej Wołyniance, nazywanej honorowo „Krzemieniecką Mamą”.

By: Agencja Reklamowa BARTEXPO