Logo

Czy w Brzegu powstanie Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów?

To już drugie podejście do muzeum kresowego które ma powstać w Brzegu. Sześć lat temu, władze miejskie w Brzegu chciały na ten cel zagospodarować dawne Gimnazjum Piastowskie, zabytkowy szesnastowieczny budynek. Wówczas motywowano to tym, że:
W Polsce żyje dziś kilka milionów osób, które pochodzą zza wschodniej granicy i mają kresowe korzenie. Zdaniem Jerzego Wrębiaka, burmistrza Brzegu, byłaby to spora atrakcja turystyczna dla miasta i całego regionu. To także próba zachowania bogactwa kulturalnego.
We środę 8 września 2021r.  Wojewoda opolski podpisał decyzję o przekazaniu budynku na rzecz Muzeum Piastów Śląskich, którego oddziałem będzie nowa placówka. Ogłosił ją podczas wizyty w Brzegu wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotra Glińskiego oraz posła Pawła Kukiza, który jest orędownikiem idei Muzeum Kresów w Brzegu.

A Gdzie byli sześć lat temu panowie Gliński i Kukiz jeżeli aż po sześciu latach powrócono do projektu? Czyżby zbliżały się wybory skoro mowa o zapomnianym od sześciu lat muzeum?

Źródło: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.