foto1
Kraków - Sukiennice
foto1
Lwów - Wzgórza Wuleckie
foto1
Kraków - widok Wawelu od strony Wisły
foto1
Lwów - widok z Kopca Unii Lubelskiej
foto1
Lwów - panorama
Aleksander Szumański, rocznik 1931. Urodzony we Lwowie. Ojciec docent medycyny zamordowany przez hitlerowców w akcji Nachtigall we Lwowie, matka filolog polski. Debiut wierszem w 1941 roku w Radiu Lwów. Ukończony Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Dyplom mgr inż. budownictwa lądowego. Dziennikarz, publicysta światowej prasy polonijnej, zatrudniony w chicagowskim "Kurierze Codziennym". Czytaj więcej

Aleksander Szumanski

Lwowianin czasowo mieszkający w Krakowie

MISS HOLOKAUSTU

WYBORY MISS HOLOCAUSTU  ŁAJDACKA DECYZJA WŁADZ IZRAELA PONIŻAJĄCA POMORDOWANYCH ŻYDÓW, W TYM OBYWATELI POLSKICH

 KIEDY BANDYCKIE WŁADZE IZRAELA WYBIORĄ MISS OŚWIĘCIMIA?

 Wybory Miss Holokaustu - W Hajfie na północy Izraela. Po raz pierwszy zorganizowano wybory Miss Holokaustu. Z pół tysiąca nadesłanych zgłoszeń wyłoniono 14 finalistek w wieku od 74 do 97 lat. Ubrane na czarno uczestniczki konkursu opowiadały, jak przeżyły Holokaust. Zwyciężczynią została 78-letnia Chava Hershkovitz, która pochodzi z Polski. Ukoronowała ją była Miss Izraela. Konkurs piękności dla ocalałych z Holokaustu wzbudził jednak kontrowersje. - Zdecydowaliśmy się na ten konkurs, aby pokazać, że mimo tych wszystkich doświadczeń wciąż są to kobiety potrafiące cieszyć się życiem - mówi organizator konkursu bandzior syjonista żydowski Szimon Sabag.

Mianem Holocaustu określa się zagładę Żydów, która miała miejsce na gigantyczną skalę w latach 30-tych XX wieku i w czasie II Wojny Światowej. Zniszczenie narodu żydowskiego było jednym z głównych haseł partii hitlerowskiej kierowanej przez Adolfa Hitlera, jednego z największych zbrodniarzy w historii ludzkości. Niemcy hitlerowskie uzasadniały swoje działania poprzez odwołanie się do teorii ras i takich pojęć jak "podludzie", "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej". Właściwie świadomie doprowadzili do wybuchu wojny i z premedytacją realizowali swoje bestialskie plany. Z wykorzystaniem oddanych sobie ludzi w partii, zaczęli rozprawę z całym narodem. Nic nie mogło ich powstrzymać przed wprowadzeniem w życie tych wynaturzonych planów. Należy nadmienić, iż rozprawa – eksterminacja całych pokoleń ludzi związana była m.in. z tzw. ustawami norymberskimi Hitlera mająca na celu dokonaniu mordów na Żydach do trzeciego pokolenia. Praktycznie oznaczało to eksterminację całych milionów ludzi, którzy nawet nie wiedzieli, że mieli (lub nie mieli) prapra dziadka Żyda. Ale Hitler założył również eksterminacją „podludzi”, jakimi miały być osoby rasy nie nordyckiej w hitlerowskich planach „blitzkriegu” i drang nach Osten. Oznaczało to praktycznie podbój całej Europy, wymordowanie ludności dla utworzonego w ten sposób miejsca dla rasy panów.

Obu bandytom Hitlerowi i Stalinowi przyświecał cel jednakowy, mordy. Stalin w ideologii Lenina – Marksa i Engelsa wymordował ok. 20 milionów ludzi, w większości przedstawianych jako wrogów ludu, Hitler podobnie, lecz wcale się nie tłumaczył przed nikim.

Idąc świątecznymi śladami syjonistów izraelskich należy sięgnąć również do mordów chrześcijan przez Nerona, mordów Ormian, mordów w  Chinach (CH.R. )L. ,mordów dokonanych przez Kim Ir Sena i następców w Korei Północnej, przez Czerwonych Khmerów z Pol Potem, mordów w Oświęcimiu i w innych niemieckich obozach Zagłady , mordów dokonanych przez bandy UPA – OUN na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej etc. i z okazji dokonanych masakr ludności upamiętniać te ofiary nie modlitwą i pomnikami chwały, lecz wyborami MISS tych mordów,zbrodni ludobójstwa.

Syjoniści Izraela zaprezentowali światu następny skandal z MISS HOLOCAUSTU Chavą Hershkovitz zamieszkałą w Hajfie polską Żydówką.

Jak brzmiałby w odczuciu społecznym tytuł: "Miss Archipelagu Gułag"?

Aleksander Szumański kombatant Stowarzyszenia Żydów  Kombatantów i Poszkodowanych w  II Wojnie Światowej w proteście zbezczeszczenia całej mojej Rodziny  zamordowanej w Holocauście w getcie przemyskim  i pamięci mojego Ojca  Maurycego Szumańskiego doc. medycyny zamordowanego  w czasie trwania II Wojny Światowej.