foto1
Kraków - Sukiennice
foto1
Lwów - Wzgórza Wuleckie
foto1
Kraków - widok Wawelu od strony Wisły
foto1
Lwów - widok z Kopca Unii Lubelskiej
foto1
Lwów - panorama
Aleksander Szumański, rocznik 1931. Urodzony we Lwowie. Ojciec docent medycyny zamordowany przez hitlerowców w akcji Nachtigall we Lwowie, matka filolog polski. Debiut wierszem w 1941 roku w Radiu Lwów. Ukończony Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Dyplom mgr inż. budownictwa lądowego. Dziennikarz, publicysta światowej prasy polonijnej, zatrudniony w chicagowskim "Kurierze Codziennym". Czytaj więcej

Aleksander Szumanski

Lwowianin czasowo mieszkający w Krakowie

ANTYPOLSKIE POLITYCZNE SZMATY

https://www.wolniisolidarni.czest.pl/2020/06/09/antypolskie-polityczne-szmaty/

Piotr Bochurski, Warszawska Gazeta, nr 4, 24-30.01.2020 r.

Mogli wstrzymać się od głosu, zachować twarz, ale woleli zagłosować przeciwko Polsce. Nazwać ich sprzedawczykami, targowiczanami to za mało, to są antypolskie polityczne szmaty. Za rezolucją przeciwko Polsce, naszej Ojczyźnie, zagłosowało 446 lewackich europosłów; przeciw było 178; od głosu wstrzymało się 41.

Kim są te antypolskie osobniki? Pierwszy z brzegu, Robert Biedroń pobił własną matkę, złamał jej szczękę, teraz kandyduje na prezydenta. Czego można się spodziewać po takiej kreaturze?

Kolejny „uperfumowany” polityk Sikorski to paniczyk, do którego doskonale pasuje powiedzenie: „wpuść chama do biura, to ci atrament wypije”. Na europejskim forum publicznie atakuje i obraża Polkę Beatę Szydło, byłą premier polskiego rządu. W mojej ocenie to prosty polityczny ćwok, udający pana na włościach.Takie typki najlepiej opisał Julian Tuwim w „Wierszu, w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w dupę pocałowali”. Poniższy fragment idealnie pasuje do Sikorskiego:

I ty fortuny skurwysynu,

Gówniarzu uperfumowany,

Co splendor oraz spleen Londynu

Nosisz na gębie zakazanej,

I ty, co mieszkasz dziś w pałacu,

A srać chodziłeś pod chałupę,

Ty, wypasiony na Ikacu,

Całujcie mnie wszyscy w dupę.

Atakuje nas Putin, atakują środowiska żydowskie, aby wyłudzić miliony dolarów, a ci polityczni durnie zamiast (jeśli już muszą) kłócić się z rządzącą partią w kraju, a na zewnątrz trzymać wspólny front z polskimi władzami, wszczynają polityczną hucpę w Parlamencie Europejskim.

Tomasz Frankowski, były, raczej przeciętny piłkarz, który stał się europosłem, tłumaczy się tak: – Rezolucja unijna to nie rezolucja przeciwko Polsce, a przeciwko działaniom rządu, który niszczy polskie prawo. To dążenie do zaprzestania łamania praworządności, a nie szczucie na własny kraj. Zapamiętajcie tę zasadniczą różnicę. Cóż, najwyraźniej do biedaka nie dotarło, że rząd PiS robi to, czego oczekują od niego wyborcy. Skoro wyborcy głosowali i wybrali PiS na kolejną kadencję, to znaczy, że chcą reformy sądów. Czy to do takiego Frankowskiego nie dociera? Polecam mu cytat z Marka Twaina: Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dla ścisłości dodam, że w mojej ocenie PiS nie robi tego wszystkiego, czego oczekują wyborcy, którzy tę partię powołali do władzy. Na przykład zbyt wolno albo wcale nie bierze się za osądzenie aferzystów z PO i PSL, nie re- polonizuje mediów. Tylko te dwa przykłady pokazują, że Naród oczekuje więcej. A gdzie reakcje na bieżące wydarzenia? Na ataki lewactwa na polskich katolików, na księży? Obrażanie uczuć religijnych? Polskich uczuć religijnych!

Pamiętajmy, nie każdy, kto nosi polskie nazwisko i ma polskie obywatelstwo, czuje się i jest Polakiem. I nie używajmy określenia „polscy europosłowie”, skoro głosowali przeciwko Polsce!!! Używajmy określenia „europosłowie z Polski”. Mamy wielu obcych ludzi na naszej polskiej ziemi: jednych przywieźli nam tutaj Sowieci i nakazali im zmienić nazwiska na polskie, innych przekupili Niemcy, robiąc z nich lokalnych zdrajców, wspieranych przez niemieckie media w Polsce.

Musimy rozpocząć ogólnopolską debatę, jak się ich pozbyć z Polski? Może awansować jak Tuska i niech zostaną w tej ich lewackiej Europie? Pozbawić obywatelstwa? Oskarżyć o zdradę Narodu i powsadzać do więzienia? Jak wyedukować wyborców, aby w przyszłości nie głosowali na takich zdrajców?

Co zrobić, aby do świadomości Polaków dotarło, że każdy, kto przyjmuje od obcych rządów czy fundacji nagrody, dyplomy czy medale, kto służy obcym wbrew interesowi .własnej Ojczyzny, jest zwykłą polityczną szmatą? Nie wolno na niego głosować, a wręcz należy go wytykać palcami jako renegata.

I jeszcze jedno, jeśli Jacek Kurski zezwoli na zaproszenie któregoś z tych zdrajców do TVP, to będę namawiał Czytelników, aby telewizję Kurskiego nazywać „kurwizją”

Na koniec chcę poinformować opisane polityczne szmaty, że mogą oczywiście pójść do sądu i oskarżyć mnie o zniesławienie. Zróbcie to szybko, dopóki jeszcze macie do dyspozycji „rozgrzane sądy” sędziów na telefon, sędziów/złodziei kiełbasy czy innych skradzionych przedmiotów. I pamiętajcie, że nie nazwałem was bydlakami, gnojami, mendami czy nawet politycznym łajnem, a mogłem, może nawet powinienem. Dla mnie jesteście antypolskimi, politycznym szmatami.

Opracował: Leon Baranowski, Buenos Aires – Argentyna

KategorieHistoria i przyszłość

 https://www.wolniisolidarni.czest.pl/2020/06/09/antypolskie-polityczne-szmaty/