foto1
Kraków - Sukiennice
foto1
Lwów - Wzgórza Wuleckie
foto1
Kraków - widok Wawelu od strony Wisły
foto1
Lwów - widok z Kopca Unii Lubelskiej
foto1
Lwów - panorama
Aleksander Szumański, rocznik 1931. Urodzony we Lwowie. Ojciec docent medycyny zamordowany przez hitlerowców w akcji Nachtigall we Lwowie, matka filolog polski. Debiut wierszem w 1941 roku w Radiu Lwów. Ukończony Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Dyplom mgr inż. budownictwa lądowego. Dziennikarz, publicysta światowej prasy polonijnej, zatrudniony w chicagowskim "Kurierze Codziennym". Czytaj więcej

Aleksander Szumanski

Lwowianin czasowo mieszkający w Krakowie

145 MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKIEJ ZBRODNI - ŻELAZNA MIOTŁA PUTINA

11 kwietnia 2022 roku PODKOMISJA DO PONOWNEGO ZBADANIA WYPADKU LOTNICZEGO, zwana podkomisją Antoniego Macierewicza opublikowała raport końcowy: https://static2.ftpn.pl/files/raport2022.pdf [link].

Totalitarna opozycja Donalda Tuska pozornie zignorowała zarówno fakt ujawnienia tego raportu jak i jego treść. Pojawiło się co najwyżej pogardliwe wzruszenie ramion, kilka sceptycznych komentarzy i cisza. Charakterystyczna taktyka sowieckiego ataku WŁADIMIRA PUTINA - przemilczenie.

Sowiecka propaganda zawsze po krótszym albo nawet po bardzo długim przeczekaniu przystępuje do brutalnego ataku. Piszę o taktyce Władimira Putina albo o sowieckiej propagandzie dlatego, że nie widzę żadnej różnicy pomiędzy działaniami  Donalda Tuska oraz rzekomo polskiej totalnej opozycji, a wojenną propagandą prowadzoną przeciwko Polsce przez Aleksandra Łukaszenkę i Władimira Putina Polsce.

Ale to jest jeszcze małe piwo.

Podobieństwo praktyki środowisk politycznych rządzących Federacją Rosyjską oraz polską totalną opozycją może być przypadkowe. Może tak być. Cżęsto środowiska mające różne cele stosują podobne sposoby. Ale w tym konkretnym przypadku tak nie jest. Obie polityczne "elity" są skrajnie zintegrowane nie tylko bandyckimi i nieuczciwymi środkami działania, ale łączy je wspólny strategiczny cel.

Tym celem jest likwidacja suwerennego bytu Polski, likwidacja Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Wiemy od dawna, że zniszczenie Polski jako państwa sezonowego, bękarta traktatu wersalskiego ma już kilkusetletnia historię i wspierane jest cała gamą różnych politycznych i ekonomicznych interesów.

Wiemy też, że te polityczne dążenia od dawna skoncentrowały się na totalitarnej koncepcji euroazjatyckiego imperium - od wysp Kanaryjskich do Kurylskich. Promotorem totalitarnych marzeń o europejskiej potędze jest strategiczna wspólnota Niemiec z Rosją w towarzystwie Francji i jeszcze paru innych europejskich środowisk politycznych razem z antypolską totalitarną opozycją. Jestem coraz bardziej przekonany, że nie jest to agentura, lecz jawne wspólnictwo. Także i w smoleńskiej zbrodni.

Donald Tusk po 11 kwietnia 2022 roku wie, że pozostało mu jeszcze około roku na wrogie przejęcie władzy, czas na likwidację Polski kurczy się, a ujawnienie raportu podkomisji Antoniego Macierewicza wskazuje wprost na jego osobę jako wspólnika sprawców tej zbrodni. Ujawnienie tego raportu jest ostatnim ostrzeżeniem dla samego Donalda Tuska, jak i dla całej totalnej antypolskiej opozycji.

A gdy czas się kurczy, to strach z tyłu głowy narasta, kierownik antypolskiego konia trojańskiego otwarcie zagroził użyciem żelaznej miotły, czyli, jak rozumiem, narzędzi wojennych Władimira Putina już używanymi w Ukrainie.

PRZYSZŁOŚĆ CZYHAJĄCA NA OPOZYCJĘ - OSTATNIE OSTRZEŻENIE.

16.07.2017

MAM DLA TOTALITARNEJ OPOZYCJI OSTATNIE OSTRZEŻENIE. Naprawdę bardzo poważne ostrzeżenie. Jeśli nie wycofają się, nie wrócą do rozumnego działania w polityce, to czeka ich totalna katastrofa. To ostrzeżenie nie jest pierwsze, możliwe jednak, że jest już ostatnie. Mam przekonanie, że totalnej opozycji grozi straszna katastrofa, a oni są ślepi, głusi i chorzy z nienawiści. Pycha i pogarda - najważniejsza jest jednak ich głupota i wynikająca z niej kompletna niezdolność rozumienia rzeczywistości.

Napisałem to ostrzeżenie dokładnie miesiąc temu przy okazji dwunastej rocznicy smoleńskiej zbrodni [link]. Dzisiaj powtarzam to ostrzeżenie rozszerzając je na całe totalitarne środowisko Unii Europejskiej, które zdaje się liczyć na rosyjski sukces w tej zbrodniczej wojnie. Ostrzeżenie dotyczy elit politycznych Niemiec, Francji oraz wszelkich lewackich dzieci Europy, które nie mają wyobrażenia ani o wyzwaniach ani o wymaganiach XXI wieku.

Niczego nie rozumieją z współczesności, nie mają pojęcia ani o prawdziwych mechanizmach polityki ani gospodarki, zupełnie nie zdają sobie sprawy z żadnego z istotnych zjawisk współczesnej światowej cywilizacji. Poruszają się po XXI wieku jak słoń po składzie porcelany, zachowują się jak małpa w brzytwą.

W czasie ostatnich kilkunastu miesięcy otrzymali ze trzysta dających do myślenia ostrych sygnałów jasno informujących o grożącej im katastrofie. A oni, jak to aroganccy głupcy, nie rozumieją w co się pakują. Nikt ich nie zamierza rozstrzelać, zamykać, nic im nie wybuchnie. Są to ludzie, którzy oceniają rzeczywistość według siebie. Głównym i najważniejszym zjawiskiem w nadchodzącej katastrofie jest ich kompletna i zupełna kompromitacja, kompromitacja polityczna, intelektualna i pod każdym innym względem. Infamia. Zamilkną im telefony, nikt ich na wódkę nie zaprosi, zupełna banicja i wykluczenie. Nawet żaden kot nie będzie chciał wysikać się do ich kuwety.

Dlatego trzeba zniszczyć «Wielką Ściemę» antypolskiego totalitaryzmu.

Nie akceptujemy żadnej totalitarnej opozycji, wrogiej Polsce, polskiemu Państwu i polskiej racji stanu, pełnej pogardy, kłamstwa i nienawiści.

Polsce jest potrzebna prawdziwa, uczciwa opozycja!