Jesteś tutaj: Start
REDUTA DOBREGO IMIENIA W LIŚCIE DO ALEKSANDRA SZUMAŃSKIEGO - SERDECZNIE DZIĘKUJĘ - BÓG ZAPŁAĆ
Rusza postępowanie sądowe przeciwko Joannie Senyszyn
Szanowni Państwo,
25 września 2023 r. w Sądzie Okręgowym w Gdańsku rozpocznie się postępowanie sądowe (poprzedni termin został odwołany) z pozwu złożonego przez Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych oraz członków rodzin Żołnierzy Niezłomnych przeciwko Joannie Senyszyn. Powództwo dotyczy nieprawdziwych, krzywdzących opinii na temat Żołnierzy Wyklętych zamieszczanych przez posłankę w mediach społecznościowych. Przedmiotem pozwu jest 13 postów, które Joanna Senyszyn zamieszczała na swoim profilu na Twitterze.
KAŻDY MA SWOJĄ HISTORIĘ UMIERANIA Z ORLĘTAMI LWOWSKIMI
I POLSKIMI TERMOPILAMI W TLE
Opracowania historyczne na temat obrony Lwowa podczas wojny polsko-sowieckiej w 1920 roku są bardzo skromne. Przed 1939 rokiem ukazało się ich zaledwie kilka i nieco wspomnień. W czasie pierwszej i drugiej okupacji Lwowa temat związany z walkami Polaków z Armią Czerwoną był oczywiście oficjalnie zabroniony, tym bardziej, że w tej wojnie osobiście był zaangażowany Józef Stalin. Od 1 listopada 1918 do połowy 1919 roku Lwów bronił się przed Ukraińcami. Miasto zostało w dniu 22 listopada 1918 roku opanowane przez Polaków, ale obrona oblężonego przez wojska ukraińskie Lwowa, pozbawionego dostaw żywności, wody i elektryczności trwała do połowy 1919 r. kiedy wojska polskie przybyły z odsieczą przerywając oblężenie. W okresie walk o Lwów, regularne oddziały Ukraińskich Strzelców Siczowych zostały skutecznie powstrzymane przez oddziały polskich gimnazjalistów.
ORLĘTA LWOWSKIE
Czytaj więcej: KAŻDY MA SWOJĄ HISTORIĘ UMIERANIA Z ORLĘTAMI LWOWSKIMI I POLSKIMI...
IZRAEL AJZENMAN
"Julek", "Chytry", "Lew"
Data i miejsce urodzenia 20 czerwca 1913 r. w Radomiu Data i miejsce śmierci
19 grudnia 1965 r. w Lublinie.
Formacja: Gwardia Ludowa, Armia Ludowa, Ministerstwo
Bezpieczeństwa Publicznego
Odznaczenia
Order Krzyża Grunwaldu III klasy
Izrael Ajzenman, Julian Ajzenman, Julek Ajsenman, ps. „Julek”, „Chytry”, „Lew”, od 1946 r. Julian Kaniewski – działacz komunistyczny, oficer GL, AL i UB.
LEKCJA POLSKOŚCI
Nie przypadkowo wybrałem Lwów, aby w tym właśnie mieście napisać recenzję książki autorstwa Janusza M. Palucha „Rozmowy o Kresach i nie tylko”. W czasie moich spotkań autorskich w redakcji „Lwowskich Spotkań” redaktor naczelna tego lwowskiego miesięcznika społeczno – kulturalnego Bożena Rafalska przekazywała dar autora w postaci książki – dokumentu historycznego. Zważywszy, iż autor jest z- cą redaktora naczelnego kwartalnika „Cracovia Leopolis” ukazującego się w Krakowie, temat rozmów - wywiadów kresowych nie zaistniał przez przypadek tematyczny.
PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST Z "OPERACJĄ - ZNISZCZYĆ "WARSZAWSKĄ GAZETĘ W TLE - MUZEUM TRADYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH W ŁODZI UWAŻA MORD POLSKICH DZIECI W ŁÓDZKIM GETCIE ZA GÓWNO.
PODZIĘKOWANIA
Pomysł napisania tej książki zawdzięczam Colin Robinson z wydawnictwa Verso. Roane Carey nadała moim rozważaniom kształt spójnego tekstu. Na każdym etapie powstawania tej książki pomocą służyli mi Noam Chomsky i Shifra Stern. Manuskrypt zrecenzowały Jennifer Loewenstein i Eva Schweitzer. Osobistej pomocy i wsparcia nie szczędził Rudolph Baldeo. Jestem im wszystkim bardzo wdzięczny. Strony te poświęcam pamięci moich rodziców. Dedykuję je przeto moim braciom, Richardowi i Henry'emu oraz mojemu bratankowi Davidowi.
Norman G. Finkelstein