Zaloguj

Uroczyste otwarcie Centrum Kulturano - Rekreacyjnego w MWM w Sierpcu

Opublikowano: 16 wrzesień 2015

Muzeum Wsi Mazowieckiej to miejsce, gdzie można nie tylko obcować  z historią i przyrodą, ale także wypocząć i przyjemnie spędzić czas. To tutaj osoby starsze wracają pamięcią do lat dzieciństwa, a najmłodsi poznają swe korzenie. Niejednokrotnie pragną zostać tu na dłużej. Świadomość ta stała się inspiracją do stworzenia kompleksu, dzięki któremu turyści mogą nie tylko dłużej zabawić w skansenie, ale również skorzystać z rozmaitych form wypoczynku i rekreacji.

Dzięki  konsekwentnym działaniom, wytrwałości i pracy, a także pozyskanym środkom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, dotacji budżetu państwa oraz budżetu Województwa Mazowieckiego, udało się stworzyć komfortowy obiekt służący społeczności w celach kulturalnych, rekreacyjnych oraz rozrywkowych. Głównym założeniem projektu było stworzenie jak najlepszego i najnowocześniejszego zaplecza dla odwiedzających Muzeum gości. Budynki wchodzące w skład Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego idealnie harmonizują z niezwykłym krajobrazem skansenu - w zauważalny sposób nawiązują do tradycji, ale też pozostają w zgodzie z nowoczesnymi trendami architektonicznymi.

Zespół obiektów składa się z pięciu części. Trzy budynki są elementami dominującymi, a każdy z nich powstał z innego materiału - od jasnego drewna, przez cegłę w ciepłym beżowym kolorze, aż do ciemny łupek kamienny. Poszczególne obiekty zostały połączone zielonymi skarpami tworząc piękną, klasyczną całość.

Każdemu z budynków przypisano inną funkcję. W centralnym zlokalizowana jest restauracja, a przestronny hol prowadzi do części hotelowo-basenowej i rekreacyjnej - czyli do drugiego obiektu oraz sali widowiskowej, która znajduje się w trzecim. Hotel pomieści 150 gości w komfortowych pokojach oraz apartamentach. Do dyspozycji hotelowych gości oddano kompleks basenów, jacuzzi, saunę oraz łaźnię parową. Oprócz wymienionych elementów w ramach kompleksu powstała kręgielnia, sala bilardowa oraz siłownia. Nie mogło zabraknąć również sali widowiskowej z widownią na 292 osoby, która umożliwi organizację koncertów oraz różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Miejsce zaprojektowano w taki sposób, by widzowie słuchając koncertu czy oglądając przedstawienie przez szklaną ścianę mogli podziwiać rozciągający się w tle widok na las …

Dzięki nowej inwestycji goście zwiedzający skansen zyskają możliwość nie tylko wkroczenia w świat sprzed ponad stu lat, ale także skorzystania z rozmaitych form wypoczynku, rekreacji i rozrywki. Centrum Kulturalno-Rekreacyjne stanowi dodatkową atrakcję turystyczną sierpeckiego skansenu, umożliwiając zarazem organizowanie konferencji naukowych, czy imprez plenerowych na szerszą niż dotąd skalę. Bo skansen w Sierpcu to nie tylko obszar, który można wytyczyć na mapie, ale tak naprawdę idea. Idea stworzenia przestrzeni zrównoważonej, gdzie nie tylko się zwiedza, nie tylko spaceruje, ale gdzie się także przyjemnie spędza czas. To miejsce spotkań sprzyjające usługom bardziej wyszukanym, związanym ze sztuką, kulturą, z ambitnym repertuarem.

Już niebawem - 10 października 2015 roku odbędzie się uroczyste otwarcie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w MWM w Sierpcu. Program uroczystości obfituje w liczne atrakcje. W tym dniu każdy będzie mógł bezpłatnie zwiedzić nie tylko teren ekspozycji muzealnej, ale także budynki wschodzące w skład Centrum. Przez cały dzień na terenie ekspozycji odbywać się będą pokazy prac jesiennych oraz rzemiosła wiejskiego. O godzinie 14.00 w zabytkowym, XVIII - wiecznym kościele na terenie skansenu rozpocznie się uroczysta nabożeństwo celebrowane przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę. Następnie odbędzie się poświęcenie i otwarcie Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego, po czym wszyscy uczestnicy wydarzenia zaproszeni zostaną do zwiedzania obiektów wchodzących w skład kompleksu.

Sceną amfiteatru zawładną zespoły ludowe: Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej, Zespół Tańca Ludowego „Zawidzanie” oraz Ludowy Zespół Artystyczny „Kasztelanka”. Muzykę z pogranicza gatunków tj. soul, R&B i pop wykona Rafał Majewski, a kulminacją muzycznej części programu będzie koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Mazowieckiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Jacka Pawełczaka. Gwiazdami wieczoru będą: Bogdan Kierejsza – skrzypce, Dariusz Świnoga – akordeon, Alicja Węgorzewska – śpiew i Rafał Majewski – śpiew. Uroczystość poprowadzą Joanna Racewicz oraz Marcin Cejrowski.

Na tę wyjątkową okoliczność, jaką jest otwarcie Centrum Kulturalno - Rekreacyjnego w MWM w Sierpcu przygotowaliśmy szereg różnorodnych atrakcji. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w uroczystości  w dniu 10 października 2015 r.

Szczegółowy program Uroczystości:

Godz. 9.00 – 17.00 – teren ekspozycji muzealnej – pokazy prac jesiennych i rzemiosła wiejskiego

Godz. 10.00 – 13.30 – amfiteatr – koncerty folklorystyczne:

Zespół Tańca Ludowego „Zawidzanie”

Ludowy Zespół Artystyczny „Kasztelanka”

Zespół Tańca Ludowego „Masovia” Politechniki Warszawskiej

Godz. 14.00 – kościół z Drążdżewa- uroczyste nabożeństwo

celebrowane przez Biskupa Płockiego Piotra Liberę

Godz. 14.30 – otwarcie i poświęcenie budynku Centrum Kulturalno – Rekreacyjnego

Godz. 14.45 – zwiedzanie nowych obiektów

Amfiteatr:

Godz. 15.30 – recital Rafała Majewskiego

Godz. 16.00 – część oficjalna oraz wystąpienia zaproszonych gości

Godz. 17.00 – koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Mazowieckiego Teatru    Muzycznego pod dyrekcją Jacka Pawełczaka

 

WSTĘP WOLNY ZAPRASZAMY


Wykupując u nas reklamę, wspierasz serwis.

To miejsce na Twoją. 200PLN netto/mies. Wystawiamy F-ry VAT

Nasz Patronat

Mokotów

RADA DZIELNICY MOKOTÓW M.ST. WARSZAWY
kadencja 2014 - 2018

Sesje Rady    

Radni

Kluby

Interpelacje i zapytania

Komisje

Posiedzenia komisji

Uchwały i stanowiska

Przewodniczącym Rady Dzielnicy Mokotów jest Miłosz Górecki, a wiceprzewodniczącymi: Hanna Brózda i Witold Wasilewski.

ul. Rakowiecka 25/27, pok. 12D
02-517 Warszawa
tel.: 22 443 64 28
faks: 22 325 45 89
e-mail: mokotow.wor@um.warszawa.pl

Mokotów retro

Kolporter

Gościmy

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
2547333
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online
Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2018        Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Reklama w serwisie

© 1999 Mokotów. Wszelkie prawa zastrzeżone. By Agencja Reklamowa BARTEXPO