3 WARSAW KOREAN FILM FESTIVAL 07-13.11 KINO KULTURA

Już 7 listopada rozpoczyna się trzecia edycja Warsaw Korean Film Festival, wydarzenia prezentującego najlepsze produkcje kinematografii południowokoreańskiej. Tegoroczny program zaprezentuje filmy w trzech sekcjach: „Hity ostatnich lat”, „Koreańskie smaki” oraz subtelne obrazy wybitnej reżyserki i scenarzystki , absolwentki Szkoły Filmowej w Łodzi - Kim Hee-jung. Wszystkie seanse, spotkania oraz seminarium na temat kina koreańskiego odbędą się w Kinie Kultura.        

Komercyjne i artystyczne sukcesy kinematografii południowokoreańskiej zadziwiają świat już niemal od 20 lat. Postawienie przez rządzących na początku XXI wieku na sektor kreatywny i stworzenie specjalnych funduszy wspomagających branżę sprawiły, że filmowcy zaczęli realizować coraz ciekawsze i coraz lepsze technicznie obrazy, a Koreańczycy z dumą zaczęli je oglądać. Dzisiaj są najchętniej odwiedzającym kina narodem świata, a filmy znad rzeki Han mają na świecie status wysmakowanej rozrywki, będącej przeciwwagą dla sformatowanych i sztampowych produkcji hollywoodzkiego mainstreamu.

Tysiące widzów na Festiwalu "Lalka na Scenie"

Tysiące widzów uczestniczyło w spotkaniu z ulicznym teatrem lalkowym podczas minionego weekendu. W Warszawie odbył się
II Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych
- „Lalka na Scenie”.

Tysiące widzów, spektakle, najstarsze na świecie grające marionetki: Kasparko i Dona Isabella, światowej sławy artyści, trzy dni spędzone
z wyjątkowymi lalkami - marionetkami i pacynkami: Mr Punchem & Judy, Pulcinellem, Donem Juanem, Vitezem Laszlo, Długim, Wysokim, Bystrookim, spotkania „od kuchni” z teatrem. To wszystko miało miejsce podczas II Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”. Kolejna edycja już za rok.

Gra miejska i piknik rodzinny na Żoliborzu Kapitan Warszawa szuka właśnie Ciebie!

Kapitan Warszawa już po raz trzeci odwiedzi wszystkie dzielnice. Jak co roku sprawdzi, czy warszawiakom dobrze się wiedzie i czy nic nam nie zagraża. Pomóżcie mu stać na straży porządku i weźcie udział w trzymających w napięciu grach miejskich, dzięki którym odkryjecie mnóstwo zagadek każdej z dzielnic. Wstąpcie w szeregi Brygady Kapitana Warszawa i dowiedzcie się, jakie supermoce w Was drzemią!

Rodzinne powitanie wiosny na Bielanach Warszawski Piknik Rodzinny Prudential – 20 marca 2016

ZwalczNude.pl oraz Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zapraszają, wszystkie warszawskie rodziny do wspólnej zabawy podczas Warszawskiego Pikniku Rodzinnego Prudential. Piknik  odbędzie się 20 marca w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany przy ul. Lindego 20 (metro Wawrzyszew).

João de Sousa & Fado Polaco

Dzielnica Mokotów zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu Mokotów Folk Festival  - tym razem usłyszymy muzykę portugalską.João de Sousa & Fado Polaco

Publish modules to the "offcanvs" position.