Prośba o poparcie protestu wobec braku decyzji Sekretarza ROPWiM.

16. 07. 19
Odsłony: 2212

Przesyłam w załączeniu pismo jakie zostało złożone w dniu dzisiejszym do Prezesa Rady Ministrów i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z tym, że Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa od dnia 09.05.2016 r nie podjął decyzji w sprawie dofinansowania budowy pomnika Ofiar Wołynia w Lublinie. Nadmieniam, że Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa pracuje w niezmienionych realiach do dnia 31 lipca 2016 i Sekretarza ROPWiM posiadał wszelkie kompetencje aby podjąć decyzję. W związku z tym zwracam się z prośbą do Kresowian i Ludzi Dobrej Woli o pomoc w tej walce o budowę pomnika Ofiar Wołynia w Lublinie. GORACO PROSZĘ ABY W ŚLAD ZA MIOM PISMEM WYSYŁAĆ SŁOWA POPARIA MOJEGO PROTESTU NA ADRESY:

 

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak widać walka o „Pomnik Ofiar Ludobójstwa Dokonanego na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich przez Nacjonalistów Ukraińskich” w Lublinie jeszcze się nie zakończyła. Mam podstawy twierdzić że brak decyzji przez Sekretarza ROPWiM od dnia 09.05.2016 r odnośnie dofinansowania naszego pomnika jest interwencją banderowców w ROPWiM którzy mieszkają w naszej Ojczyźnie. Oto kiedy w 2014 r Wojewódzki Komitet Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Lublinie przegłosował treść napisu na pomniku ze słowem „Ludobójstwo” była interwencja w Radzie Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie aby zablokować wydanie Decyzji. Gorąco proszę o pomoc w tej walce. Zdzisław Koguciuk