Międzynarodowy Rajd Katyński - KOMUNIKAT 4/12

12. 03. 30
Odsłony: 1970

Po moim Oświadczeniu z dnia 15 marca br. (http://rajdkatynski.net) rozpętała się burza.
Prasa częstochowska, fora motocyklowe, portale, pełne są dyskutantów, często posługujących się nie prawdą. Odnoszę wrażenie że jest to zorganizowana akcja, mająca na celu zlikwidowanie lub przejęcie przez Pana Matyjaszczyka (SLD), prezydenta Częstochowy, tego największego motocyklowego zlotu w Europie (35 tys. motocykli i 50 tys. uczestników).

W tej sytuacji organizujęmy konferencję prasową poświęconą radosnemu rozpoczęciu sezonu motocyklowego im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego Jasna Góra 2012.
KONFERENCJA PRASOWA
W środę 4 kwietnia br. godz. 11:00 w Centrum Edukacyjne IPN im. Profesora Janusza Kurtyki, Marszałkowska 21/25 w Warszawie, odbędzie się konferencja prasowa zarządu Stowarzyszenia “Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego” – organizatora Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie.
Trochę historii Jasnogórskich Zlotów
Zlot Jasnogórski, jak twierdzi nasz kapelan ks. Marek Doszko, to nie była inicjatywa oddolna, ale właśnie odgórna.
28 czerwca 2003 roku uległem poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Jechałem szybko. Z bocznej drogi wyjechał samochód ..., pękła szklanka – tyle zapamiętałem.
Obudziłem się w szpitalu. Po tygodniowym pobycie, wróciła pamięć i poza ogólnymi stłuczeniami nie stwierdzono żadnych złamań. Z motocykla pozostała kupa złomu. Nie można w sposób logiczny wytłumaczyć tego wypadku. Kilka dni później powiedziałem ks. Zdzisławowi Peszkowskiemu, że jak tylko zacznę poruszać się bez pomocy kul, pójdę piechotą na Jasną Górę. Bo stał się cud, nie powinienem żyć. Ksiądz Peszkowski powiedział „Jedź tam motocyklem, a weź ze sobą kolegów” i tak w roku następnym, 25 kwietnia 2004, odbył się pierwszy motocyklowy zlot gwiaździsty, radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego „Jasna Góra 2004”. W deszczu przyjechało nas na Jasną Górę ok. 70 motocyklistów.
W Kaplicy Cudownego Obrazu odczytałem akt zawierzenia Jasnogórskiej Pani Polskich
Motocyklistów i złożyłem wotum - plakietę, którą została umieszczona w kaplicy.

W 2010 roku, podczas X Rajdu Katyńskiego, przed Mohylewem, miałem kolejny groźny wypadek, jednak zanim przyjechała karetka pogotowia, zdążyłem się pozbierać i na nieco poturbowanym motocyklu pojechałem dalej.
Akt zawierzenia i moje wotum zamieszczam poniżej:
Akt zawierzenia Jasnogórskiej Pani Polskich Motocyklistów
Maryjo! Królowo Polski! Jasnogórska Pani! Ufamy Tobie!
Otwieramy dla Ciebie na nowo drzwi naszych serc!
Maryjo! Natchnij nas siłą ducha, abyśmy mocni wiarą, nadzieją i miłością trwali
przy prawdzie Krzyża i Ewangelii.
Maryjo! Matko Jezusa Chrystusa, przez Twoje wstawiennictwo do Twego Syna,
prosimy o miłosierdzie dla wszystkich motocyklistów, którzy zginęli pozostawiając ból najbliższym.
Maryjo! Pomóż nam zachować wartości, dzięki którym pokolenia Polaków
przetrwały w latach niewoli.
Maryjo! Matko Miłości, daj łaskę bezpiecznego życia i pełnię radości wszystkim
motocyklistom zgromadzonym w Jasnogórskim Sanktuarium.
Maryjo! Oddajemy się Twojemu Miłosierdziu, zawierzamy naszą Ojczyznę, nasze
rodziny i nas samych. Tobie chwała, cześć i zawierzenie na wieki wieków. Amen.

Zawierzenia dokonał Wiktor Węgrzyn
Prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy
Motocyklowy Rajd Katyński
Częstochowa 25.04.2004

Relację z tego pierwszego Jasnogórskiego zlotu jest na stronie:
http://rajdkatynski.net/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=59
W kolejnych latach nas przybywało. W następnym roku było 300 motocykli, potem 3.000, 15.000, 23.000, 25.000, 27.000 i w 2011 było nas 35.000 motocykli i 50.000 osób.
Motocykliści przywożą zabawki dla dzieci, które rozdajemy w sierocińcach w Polsce i na Kresach Rzeczypospolitej.
Podczas Jasnogórskiego Zlotu jest przeprowadzona kwesta z której całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc dla Kresowych Polaków. W ubiegłym roku zebraliśmy 115 tys.
złotych. Za te pieniądze kupujemy książki, polską klasykę, zakładamy biblioteki przy parafiach, kupujemy zabawki, sprzęt sportowy, wspieramy harcerzy polskich i sierociniec. Z tych pieniędzy ufundowaliśmy już 9 pomników Jana Pawła II. 3 stanęły na Białorusi i 6 na Ukrainie. Te pomniki to wielki dar dla Kresowych Polaków. Żeby to docenić trzeba zobaczyć ich radość. Ja byłem i widziałem.
To wszystko dokonało się bez pomocy mediów, nawet motocyklowych, pocztą „pantoflową”. Ot jeden powiedział drugiemu, przyjeżdżaj jest fajnie.
Insp. Marek Konkolewski z wydz. Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podczas jednego ze zlotów zwracał uwagę na niezwykłą samodyscyplinę motocyklistów, na ich wzorowe zachowanie. Podobne opinie słyszałem od komendantów Policji w Częstochowie. Przez 8 Jasnogórskich zlotów nie było żadnego wypadku i żaden motocyklista nie został ukarany mandatem. Widziałem niezwykła życzliwość i entuzjazm częstochowian dla przejeżdżającej parady.
Policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Częstochowie od kilku lat pomagały kluby motocyklowe, od czwartego zlotu Knight Riders z Łodzi z prezydentem Krzysztofem Białkiem, a od dwóch lat częstochowski klub motocyklowy Bad Seven, obecnie Gremium Częstochowa z prezydentem Sebastianem Leżańskim. Kluby zgłosiły się ochotniczo - „bo to co
robisz jest fajne”, Dziękuję.
W ostatnich latach Zlotowi Gwiaździstemu na Jasnej Górze towarzyszyło organizowane przez MC Gremium „Moto Serce” i znakomicie ta akcja uzupełniała nasze Jasnogórskie spotkania. I oto, w pierwszych dniach marca br., przez przypadek, dowiaduję się, że w Częstochowie, w tajemnicy przed Stowarzyszeniem “Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński”,
organizatorem Jasnogórskich Zlotów, w bezpośrednim sąsiedztwie Jasnej Góry, jest organizowana impreza “I Ogólnopolskie Dni Motocyklowe 14-15 kwiecień 2012 Częstochowa”

W programie: trzy zespoły rockowo-metalowe
„GODZ. 22.00-6.00 – CZĘSTOCHOWSKA NOC MOTOCYKLOWA *
* Noc motocyklowa to 20 % zniżki we wszystkich pubach, restauracjach i dyskotekach biorących udział w akcji.”
Nietrudno sobie wyobrazić co się zdarzy kiedy kilka setek, może tysięcy motocyklistów, o godz. 6:00 rano wyjdzie z barów, dyskotek, restauracji i włączy się w kolumnę kilkunastu tysięcy motocyklistów uczestniczących w paradzie z Górki Przeprośnej do Klasztoru, wąską, dziurawą drogą. (10 km)
Czy Pan prezydent Matyjaszczyk nie zdaje sobie sprawy, że to się musi skończyć masakrą.

Uważam że, organizowanie dwóch, diametralnie różnych imprez, w tym samym czasie i miejscu, jest prowokacją, obliczoną na skompromitowanie naszego RADOSNEGO ROZPOCZĘCIA SEZONU MOTOCYKLOWEGO IM KS. UŁANA ZDZISŁAWA PESZKOWSKIEGO U PANI JASNOGÓRSKIEJ, KRÓLOWEJ POLSKI.
W tej sytuacji była tylko jedna decyzja, przenieść się w tym roku z Jasnej Góry do Gietrzwałdu.
Ja nie mam nic przeciwko motocyklowym zlotom z alkoholem, zespołami rockowymi, a nawet wzorem warszawskiego Bemowa ze striptizerkami, w Częstochowie. Ja tylko proszę Pana prezydenta, aby nie robił tego w tym samym czasie i miejscu co nasz Zlot
Gwiaździsty.
Nasz X Zlot Gwiaździsty „Jasna Góra 2013” odbędzie się jak zawsze, w trzeci weekend kwietnia, 20-21.04.2013 r. – bardzo proszę o odnotowanie tego terminu Panie prezydencie.
Wierzę, że częstochowianie, od których dostaje wiele listów z wyrazami żalu, ale i ze zrozumieniem, pomogą Panu w przyszłym roku, podjąć uczciwą decyzję.
W tym roku motocykliści, uczestnicy Jasnogórskich zlotów muszą się podzielić. To jest konieczne.
Młody człowieku, który podczas Mszy Świętej spacerowałeś po Jasnogórskich Błoniach z puszką piwa, ty który trąbiłeś podczas kazania, bo uważasz że ty decydujesz o czym ksiądz ma mówić, nie przyjeżdżaj do Gietrzwałdu, zostań z Panem prezydentem Matyjaszczykiem, a kiedy już wydoroślejesz i zaczniesz samodzielnie myśleć, to wierzę że się spotkamy znów na Jasnej Górze.
I wszyscy ci motocykliści którym bliżej do Jasnogórskiej Pani pod patronatem Pana prezydenta Matyjaszczyka, członka partii która w swojej tradycji ma walkę z religią, często walkę krwawą, nie przyjeżdżajcie do Gietrzwałdu, jedźcie w tym roku do Częstochowy.

A od poniedziałku „lewa w górę” i znów razem. A my pod patronatem Przeora Jasnej Góry, Ojca Ryszarda Majewskiego
Arcybiskupa dr Wacława Depo METROPOLITY CZĘSTOCHOWSKIEGO Arcybiskupa Wojciecha Ziemby METROPOLITY WARMIŃSKIEGO jedziemy do Gietrzwałdu. Jedzie Kopia Cudownego Obrazu, taka która podróżowała po Polsce, w 1000-lecie Chrztu Polski w 1966 roku i została aresztowana przez komunistów. Odwiedzimy miejsce Jej aresztowania – Liksajny.
Jadą z nami Ojcowie Paulini.
Zachęcam do obejrzenia strony: www.sanktuariummaryjne.pl
Podczas Mszy Świętej w niedzielę, Kazanie wygłosi Ks. płk Sławomir Żarski http://www.youtube.com/watch?v=080NZ0uW8qI

PROGRAM:

IX ZLOT GWIAŹDZISTY – RADOSNE ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO

IM. KS. UŁANA ZDZISŁAWA JASTRZĘBIEC PESZKOWSKIEGO

JASNA GÓRA – GIETRZWAŁD 2012

13-15 KWIETNIA 2012 R.

CZWARTEK, 12 KWIETNIA 2012

 • godz. 21.00 – asysta motocyklowa uczestniczy w Apelu Jasnogórskim (spotkanie o godz. 20.30 przed Kaplicą Matki Bożej)

PIĄTEK 13 KWIETNIA 2012

 • godz. 7.30 – Msza Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, po Mszy Św. uroczyste rozpoczęcie peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – dzień  I: Jasna Góra – Warszawa
 • spotkania po drodze – w parafiach na trasie do Warszawy, które zgłoszą chęć powitania peregrynującej Matki Bożej (zgłoszenia proszę kierować do Leszka Rysaka – kontakt poniżej):
  • ok. godz. 16.30 – przystanek w Ośrodku Jasnogórskiej Matki Kościoła w Warszawie Choszczówce (tutaj w latach 70-tych często przebywał Prymas Tysiąclecia Ks. Stefan kardynał Wyszyński – prowadził tu między innymi ważne rozmowy dotyczące stosunków Kościół-państwo, a 2.10.1978 odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Głównej Episkopatu Polski z udziałem kardynała Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, Ośrodkiem opiekują się Panie z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, tutaj mieszka Pani Maria Okońska)
 • godz. 19.00 – uroczyste powitanie w Archikatedrze Warszawskiej, Msza Św., czuwanie zakończone odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego

SOBOTA 14 KWIETNIA 2012

 • godz. 8.00 – Msza Św., po Mszy Św. kontynuacja peregrynacji – dzień II: Warszawa – Gietrzwałd
 • spotkania po drodze – jak w piątek:
  • ok. godz. 9.15 – przystanek w parafii Św. Stanisława Kostki w Warszawie (tutaj 20 czerwca 1966 r. miał dotrzeć peregrynujący Cudowny Obraz „zaaresztowany” w Liksajnach)
  • ok. godz. 12.30 – przystanek w Nidzicy (powitanie Peregrynującej organizuje Dekanat Nidzicki)
  • ok. godz. 13.00 – przystanek w Olsztynku, na rynku (powitanie Peregrynującej organizuje parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dekanat Olsztynek)
  • godz. 14.00 – przystanek w Liksajnach – wspomnienie „zaaresztowania” przez komunistów peregrynującej Matki Bożej Częstochowskiej w czerwcu 1966 r.
 • godz. 15.00 – uroczyste powitanie w Gietrzwałdzie, czuwanie
 • godz. 18.00 – spotkanie motocyklistów połączone z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Lecha Makowieckiego i wspólnym śpiewaniem. Podzielimy się jajkiem.
 • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski (uczestnictwo w Apelu na Jasnej Górze poprzez transmisję Radia Maryja)

 

NIEDZIELA 15 KWIETNIA 2012

 • godz. 10.30 – uroczyste wyniesienie Matki Bożej Częstochowskiej na błonia gietrzwałdzkie
 • godz. 12.00 – Msza Św. – Poświęcenie motocykli.
 • Godz. 14.00 – peregrynacja powrotna Matki Bożej Częstochowskiej na Jasną Górę – dzień III: Gietrzwałd – Jasna Góra (przybycie ok. godz. 21-23)

Wszyscy zainteresowani mogą dołączyć do asysty motocyklowej już 12 kwietnia na Jasnej Górze, bądź na trasie. Więcej szczegółów: Leszek Rysak (602 153 708; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – najlepiej zgłoszenia mailowe, aktualizacja informacji o asyście od 1.04 na stronie MMRK, motocykle dekorujemy barwami narodowymi i maryjnymi, noclegi i wyżywienie we własnym zakresie – w Warszawie można przenocować w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie, potrzebny śpiwór i karimata)

Zapraszam.

Podczas zlotu, tak jak każdego roku, będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla najbiedniejszych z nas, dla Polaków którzy pozostali na Kresach Rzeczypospolitej. Jeżeli dasz co najmniej 20 zł. otrzymasz pamiątkowy znaczek. Znaczek można otrzymać tylko podczas trwania Zlotu, od wyznaczonych motocyklistów, którzy będą mieli imienny identyfikator wystawiony przez Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, a pieniądze będą wkładane bezpośrednio do puszki.

Proszę również o przywiezienie zabawek dla dzieci z sierocińców na Kresach Rzeczypospolitej. Rozdajemy te zabawki dzieciom polskim, litewskim, rosyjskim, białoruskim, ukraińskim. Wozimy je na motocyklach. Radość tych dzieciaków niech będzie dla Was nagrodą.

Jadąc z zabawkami przyczepiajcie je do motocykla w widocznym miejscu, tak aby inni uczestnicy ruchu widzieli że dzieje się coś niezwykłego. Może dostrzegą nas i media “głównego nurtu”, które nie zauważyły największego motocyklowego zlotu w Europie. 35 tys. motocykli i 50 tysięcy uczestników Jasnej Góry 2011 przeszło niedostrzeżone.

Przypominam że podczas trwania zlotu, niedopuszczalny jest jakikolwiek handel i promocja polityczna.

Nasz przedstawiciel w Chicago, uczestnik pierwszego Jasnogórskiego Zlotu, JASNA GÓRA 2004 i kilku następnych, od trzech lat organizuje w Merrillville, Indiana, USA, zloty motocyklowe i uwaga, w 2010 roku do Merrillville przyjechało 70 motocyklistów, w roku następnym było już 300 – to zupełnie tak samo jak na Jasnej Górze.

Gratuluję Jacku. Mam tylko nadzieję że nie spotkasz na swej drodze takich ludzi jak my tu w Polsce, którzy sami nie potrafią, a cudze chcą ukraść.

PRZYJACIELU !

Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w 2012 roku, III Motocyklowy Zlot Gwiaździsty – Merrillville 2012, odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia.

W sobotę 14 kwietnia;

O godz.18:00 w sali Ojców Salwatorianów będzie pokazany film POGARDA, po filmie śpiewanie pieśni patriotyczno - religijnych.

O godz. 21:00 Uczestniczymy w Apelu Jasnogórskim

W niedziele 15 kwietnia;

O godz.12:00 Msza Święta i poświecenie motocykli - kazanie wygłosi kapelan motocyklistów ks. Maciej Galle.

Po Mszy Św. spotkanie przy ognisku połączone ze śpiewaniem pieśni patriotyczno religijnych.

Podczas zlotu tak jak każdego roku, będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla dzieci na Kresach. Za 10 dol. datek można będzie otrzymać pamiątkowy znaczek Merrillville 2012.

Nasz Zlot odbędzie się równolegle ze Zlotem Jasna Góra 2012, który odbędzie się w Gietrzwałdzie. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego w Gietrzwałdzie a nie na Jasnej Górze przeczytaj www.rajdkatynski.net

Na Zlocie Merrillville 2012 niedopuszczalny jest handel i promocja polityczna.

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAM.

Jacek Kawczyński

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

c;847-212-1525

WIELKA PROŚBA

proszę Was o odpisy 1% na Fundację im. Brata Alberta, prowadzoną przez naszego Przyjaciela ks. Isakowicza Zaleskiego.

szczegóły:

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=14&nid=494

Jeszcze wiadomość z ostatniej chwili. Zadzwonił Pan Bogusław Cebulski – szef i założyciel Kapeli Znad Baryczy: „Jesteście kochani, chcemy wam grać i śpiewać” – Przyjeżdżajcie proszę.

Zachęcam do obejrzenia „Rozmów Niedokończonych” w TV TRWAM z dnia 22 marca br., w których wraz z naszym kapelanem ks. Markiem mówiliśmy o Zlocie Jasna Góra 2012 w Gietrzwałdzie.

http://www.youtube.com/watch?v=QYAc2im7uJg

Zapraszam do oglądania „Rozmów Niedokończonych” w TV TRWAM w dniu 11 kwietnia br. tuż przed zlotem w Gietrzwałdzie. Zapraszam do zadawania pytań.

Najserdeczniej Was pozdrawiam

Paniom rączki całuję a Panom mocno prawicę ściskam