foto1
Kraków - Sukiennice
foto1
Lwów - Wzgórza Wuleckie
foto1
Kraków - widok Wawelu od strony Wisły
foto1
Lwów - widok z Kopca Unii Lubelskiej
foto1
Lwów - panorama
Aleksander Szumański, rocznik 1931. Urodzony we Lwowie. Ojciec docent medycyny zamordowany przez hitlerowców w akcji Nachtigall we Lwowie, matka filolog polski. Debiut wierszem w 1941 roku w Radiu Lwów. Ukończony Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Dyplom mgr inż. budownictwa lądowego. Dziennikarz, publicysta światowej prasy polonijnej, zatrudniony w chicagowskim "Kurierze Codziennym". Czytaj więcej

Aleksander Szumanski

Lwowianin czasowo mieszkający w Krakowie

POLAKOŻERSTWO Z MILLEREM W TLE

 Tekst publikowany 13 listopada 2011 r. Czy zaszły od tamtego czasu zmiany społeczno-polityczne? Tak. Naród wybrał nowego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz dokonał właściwego wyboru - partii Jarosława Kaczyńskiego do sprawowania władzy. Po owych wyborach w 2015 roku SLD nie wszedł do parlamentu. Tak chciał Naród.

Dzisiaj tzw. totalna opozycja jednoczy się z postkomuną SLD z upadłym Leszkiem Millerem i Palikotem bis Barbarą Nowacką w dodatku postkomunistką. W tym postkomunistycznym poczcie figurowała Magdalena Ogórek powołana przez postkomunę - totumfackiego Leszka Millera na kandydata prezydenta RP. Dzisiaj dzieją się rzeczy dziwne inspirowane przez Dobrą Zmianę, jakby niepomną wydarzeń opisanych niżej. Prezesem Telewizji jest Jacek Kurski odznaczony ostatnio orderem Inki.

Zachodzą pytania:

 - Danuta Siedzikówna "Inka", wielka polska bohaterka, Żołnierz Wyklęty, była jedyną w gronie Żołnierzy Niezłomnych Polski Podziemnej?

-  Inni Żołnierze Wyklęci nie uzyskali takiego Honoru jak Inka, dlaczego?

- Laureat odznaczenia orderem Inki, prezes telewizji państwowej Jacek Kurski powołuje Magdalenę Ogórek - przyjaciółkę polityczną Leszka Millera, kandydatkę postkomuny na prezydenta RP - do sprawowania funkcji publicznych w telewizji państwowej - Studio Polska etc. Dlaczego głosujący na PiS oglądają takie programy? Ja nie oglądam już w ogóle telewizji, właśnie prezentowanej przez postkomunę w Dobrej Zmianie. Myślę, iż nie jestem wyjątkiem w gronie zwolenników PiS.

 PONIŻEJ TEKST Z LISTOPADA 2011 ROKU

"Niezmiernie rzadko słyszymy o antypoloniźmie, natomiast środki masowego przekazu bębnią o antysemityźmie poszerzonym obecnie o faszyzm żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych sił Zbrojnych, czy Żołnierzy Wyklętych i innych bohaterów podziemia niepodległościowego. Czołowym faszystą w Polsce jest Jarosław Kaczyński, zagrażający polskiej racji stanu. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz sprowadza do Warszawy na obchody Święta Niepodległości dla chichotu historii bandytów neohitlerowskich z Niemiec. Preludium do powtórki 1 września 1939 roku ! Radiostacja Gliwice w nowym wydaniu, czy prowokacja bolszewicko – hitlerowska z Jedwabnego? Czy prowokacja tuskowo – policyjna z 11 listopada 2011 roku miała na celu tylko zmianę przepisów o zgromadzeniach publicznych, czy jeszcze manifestację siły rządzących? Jeszcze nie przebrzmiały echa bandytyzmu Niemców i policji w Warszawie w Dniu Święta Niepodległości, a już wszystkie niemieckie bandziory zostały zwolnione przy niebywałym poświęceniu polskich sędziów trwających na posterunku do 2 w nocy. Pan Miller oświadczył, że policja zdała egzamin. Panie Miller odsyłam Pana do filmu  „Ostatni wyskok nazi-kaczystow” autor jwp  niepoprawni.pl gdzie sześciu policjantów znęca się nad jednym starym, człowiekiem zwyczajnie przechodzącym, kopiąc go w głowę i maltretując w sposób hitlerowsko – bolszewicki. Czy zmieni Pan fałszywą melodię? Jeżeli nie, to Pan jest taki sam jak niemiecka banda neonazistowskich bojówkarzy i przyuczonej policji. Czy Pan się zastanawiał kiedykolwiek z Tuskiem i Komorowskim jak skończyli Hitler / samobójstwo /, Stalin / otruty /, Ceausescu /rozstrzelany z żoną/, Sadam Hussain / powieszony/, Kadaffi  zamordowany przez lud /, Beria / rozstrzelany/, Bierut /otruty w Moskwie/. W Niemczech wytoczono Honeckerowi proces o zdradę stanu, korupcję i zbrodnie popełnione w czasie zimnej wojny (ze szczególnym uwzględnieniem 172 Niemców, którzy zostali zabici w czasie prób ucieczki na Zachód w czasach jego reżimu. Czy Pan do spóły z Kopacz, Tuskiem, Klichem, Komorowskim ma czyste sumienie smoleńskie? Czy Pan się zachowuje propolsko? Jak się Panu wydaje Panie Miller i innym rządzącym, czy Pan jest Polakiem? Czy pańscy współpracownicy w MSWiA są zachwyceni pańskimi postawami? Słuchy chodzą, że nie. Pozostaje Panu podwójna garda razem z Grzegorzem Lato, który przy „sposobności” „zbiegiem okoliczności” wycofał Orła Białego z koszulek reprezentacji Polski w piłce nożnej. Rodziny Katyń 2010 powróciły z wizyty u Ojca Świętego. Czytał Pan w „GW” „Patriotyzm jest jak rasizm”? Co Pan na to? Czmychaj Pan póki czas!!! Do bratniego Związku Sowieckiego! Najlepiej! Podpal Pan Reichstag i zwal na Kaczyńskiego w swoim stylu. Może otrzyma Pan order od Merkel jak Tusk".

Źródło:

http://3obieg.pl/polakozerstwo-z-millerem-w-tle/