POLACY ANTYSEMICI?

RAFAŁ ZIEMKIEWICZ O ŻYDACH - "GŁUPIE CHCIWE PARCHY"

Wrogowie Polski, Polaków i polskości nazywają nas narodem antysemitów. Jest to oczywista wroga nagonka, czego dowodem jest pierwsze miejsce Polaków na liście na liście jerozolimskiego Yad Vashem w ratowaniu Żydów przed Holokaustem w czasie okupacji niemieckiej Polski.Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów HoloKaustu – instytut w Izraelu poświęcony żydowskim ofiarom Holokaustu, założony w 1953 roku w Jerozolimie na mocy Ustawy o Pamięci, przyjętej przez izraelski parlament Kneset. Zlokalizowany jest w Lesie Jerozolimskim na Wzgórzu Herzl.

 Polski (prawicowy?)publicysta Rafał Ziemkiewicz (w towarzystwie Magdaleny Ogórek) pod koniec stycznia 2019 roku (dzień po tym jak basadorka Izraela skrytykowała nową ustawę o IPN), napisał: - Przez wiele lat przekonywałem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać. Dziś przez paru "głupich względnie chciwych parchów" czuję się z tym jak palant.

Mówić lub pisać o Żydach "parchy" jest niedopuszczalnym sformułowaniem rasistowskim zawartym m.in. w "Mein Kampf" Adolfa Hitlera.

Jak na takie sformułowania reaguje Muzeum Historii Żydów Polskich Polin?

 Proszę o przekazanie tego wpisu "Forum Żydów Polskich"

 Patrz https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/muzeum-pokazuje-wpisy-ogorek-i-ziemkiewicza-na-antysemickiej-wystawie-jest-reakcja-publicystow-aa-k5jV-7QLb-3CXa.html (link is external)

 

 

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/ewa-kopacz-aniol-smierci-na-metr-w-glab

 

Aleksander Szumański , świadek historii - dziennikarz niezależny, korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany (USA) w Polsce w latach 2005 - 2014, ścigany i skazany na śmierć przez okupantów niemieckich.

Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621