foto1
Kraków - Sukiennice
foto1
Lwów - Wzgórza Wuleckie
foto1
Kraków - widok Wawelu od strony Wisły
foto1
Lwów - widok z Kopca Unii Lubelskiej
foto1
Lwów - panorama
Aleksander Szumański, rocznik 1931. Urodzony we Lwowie. Ojciec docent medycyny zamordowany przez hitlerowców w akcji Nachtigall we Lwowie, matka filolog polski. Debiut wierszem w 1941 roku w Radiu Lwów. Ukończony Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Dyplom mgr inż. budownictwa lądowego. Dziennikarz, publicysta światowej prasy polonijnej, zatrudniony w chicagowskim "Kurierze Codziennym". Czytaj więcej

Aleksander Szumanski

Lwowianin czasowo mieszkający w Krakowie

MARSZ LWOWSKICH DZIECI W 93 ROCZNICĘ OBRONY LWOWA

 Koncert z udziałem dr Jarosława Szarka historyka Krakowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Dr Jarosław Szarek przekazał najistotniejsze fakty historyczne dotyczące Obrony Lwowa, heroiczną walkę Orląt Lwowskich w obronie swojego miasta, jak i walkę Orląt Lwowskich pod Zadwórzem zwanych “Polskimi Termopilami” w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Po wycofaniu się ze Lwowa Kwatera Głównej Ukraińskiej Armii Halickiej (UHA) wykorzystała na organizowanie oddziałów wojskowych. W połowie grudnia 1918 roku front polsko-ukraiński ustalił się na linii od Cisnej do Chyrowa, potem wzdłuż linii kolejowej Przemyśl-Lwów do Przemyśla, z powrotem wzdłuż tej samej linii na przedpola Lwowa, następnie do Jarosławia, przez Lubaczów, Rawę Ruską, Bełz do Kryłowa.

Czytaj więcej: MARSZ LWOWSKICH DZIECI Z UDZIAŁEM DR JAROSŁAWA SZARKA

 BETLEJEMSKA I KRESOWA ŚLICZNA GWIAZDA MIASTA LWOWA

 Lwowianie w ciągu wieków oddawali cześć Maryi w kościołach, oddając pod jej szczególną opiekę lwowskie świątynie. Jednak kult maryjny nie ograniczył się do świątyń. Mieszkańcy miasta chętnie umieszczali Madonny na swoich podwórkach, fasadach kamienic, na nagrobkach czy u wejść na cmentarze, a także na placach miejskich. Figury Matki Bożej spoglądające z wielu kamienic Lwowa.  Od 1843r. plac nosił nazwę Ferdynanda a w 1862r. w niewyjaśnionych okolicznościach z cokołu zniknął posąg austriackiego księcia. Zaraz na jego miejsce stanęła statua Matki Boskiej a plac zaczął nosić imię, jeszcze nieoficjalnie – Mariackiego.

Czytaj więcej: BETLEJEMSKA I KRESOWA ŚLICZNA GWIAZDA MIASTA LWOWA

TUSK ZLECIŁ MORDERSTWO LECHA KACZYŃSKIEGO?. AGENT STASI  NA CELOWNIKU.

 PRAWICOWA DZIENNIKARKA SZACHUJE KWITAMI! AGENT STASI "OSKAR" NA POMORZU TO DONALD TUSK? MERKEL MA AKTA TUSKA - OSKARA! SAMA BYŁA W STASI!!!

 

Przede wszystkim miało zginąć dwóch braci Kaczyńskich, bo taki był plan, tylko Pan Bóg nie pozwolił na to.

Jedni mówią że to przypadek sprawił że Jarosław nie poleciał z bratem do Katynia, bo zachorowała poważnie mama braci Kaczyńskich i  Jarosław został z nią. A ja uważam że to Pan Bóg sprawił, by Jarosław ratował Polskę przed nawałnicą lewacką, jaka miała zalać Polskę.

Nie trzeba być nawet bystrym by zrozumieć, co by się stało, gdyby zginął również Jarosław???

Czytaj więcej: TUSK ZLECIŁ MORDERSTWO LECHA KACZYŃSKIEGO?. AGENT STASI  NA CELOWNIKU.   PRAWICOWA DZIENNIKARKA...

FAŁSZOWANIE ZBRODNI KATYŃSKIEJ KARIERA KŁAMSTWA KATYŃSKIEGO

 KAMIENIE WOŁAĆ BĘDĄ

 Pod określeniem „zbrodnia katyńska” rozumiemy dzisiaj martyrologię obywateli polskich zamordowanych w ZSSR na mocy tzw. dyrektywy sowieckiego Politbiura z 5 marca 1940 r. Ta decyzja przywódców Związku Sowieckiego skazała na śmierć 22 tys. obywateli II RP. Ale przecież z zagadnieniem tym łączy się rugowanie i próba zagłady polskości na ziemiach wschodnich II RP, które w wyniku agresji ZSSRz 17 września znalazły się pod panowaniem Sowietów, łączą się też losy Polaków poległych i pomordowanych na Wschodzie w wyniku sowieckich deportacji i eksterminacji. A więc nie tylko tych, w większości jeńców sowieckiego obozu w Kozielsku, których groby odkryte zostały niedaleko Smoleńska, lecz także jeńców dwóch kolejnych najbardziej znanych i największych obozów dla jeńców Polaków po 1939 roku, Starobielska i Ostaszkowa. A także więźniów przetrzymywanych przez władze sowieckie w więzieniach i aresztach na polskich Kresach Wschodnich, czyli, jak to wtedy określano, na zachodniej Białorusi i zachodniej Ukrainie. Łączą się wreszcie i bezdyskusyjnie losy Polski, zniewolonej po 1944 r. przez system sowiecki.

Czytaj więcej: FAŁSZOWANIE ZBRODNI KATYŃSKIEJ  KARIERA KŁAMSTWA KATYŃSKIEGO   KAMIENIE WOŁAĆ BĘDĄ

 

HOMO POLACUS OPISAŁ KONCERT ALEKSANDRA SZUMAŃSKIEGO:

 http://niepoprawni.pl/node/64447/edit

 Wszyscy zapewne wiemy o głodowym proteście polskich patriotów w Krakowie przeciwko produkcji analfabetów, jaką zafundował nam rząd Tuska, wprowadzając w życie reformę w szkolnictwie, drastycznie ograniczającą godziny lekcji takich przedmiotów jak historia, język polski, fizyka, chemia, biologia, czy też geografia, która to reforma jest niczym innym, jak zamachem na polską edukację.

Czytaj więcej: KONCERT ALEKSANDRA SZUMAŃSKIEGO